Specyfika miasta

Jak się żyje? Jak sie o nim myśli?

-W Słupsku żyję się raczej dobrze. Bardzo lubiane są przede wszytskim słupskie parki. Miasto ładne, w miarę bezpieczne, wszędzie stosunkowo blisko, nad 
morze rzut beretem co jest dodatkową atrakcją. Z pracą tak, jak 
wszędzie w niedużych miastach - raczej trudno, zwłaszcza o taką 
dobrze płatną ale to jeszcze zależy od wykształcenia/doświadczenia 


Z czego słynie?

Na pewno wizytę w stolicy byłego województwa słupskiego rozpoczynamy od ratusza. Słupski ratusz należy bowiem do najciekawszych obiektów tego typu w Polsce. Trzeba oczywiście zobaczyć stare budowle na starówce oraz starym mieście. Aleja Francesco Nullo 8 to inny adres, również dobrze znany słupszczanom. Mieści się tam jeden z symboli miasta. Jest nim niepozorna baszta, będąca pozostałością po murach obronnych, ciągnących się dawniej wzdłuż wybrzeża rzeki. Ale to, co dzisiaj stanowi atrakcję turystyczną, niegdyś owiane było złą sławą. Głodni mogą natomiast posilić się w pizzerii, funkcjonującej przy barze mlecznym „Poranek” (ul. Wojska Polskiego 8) i uchodzącej za najstarszą w Polsce. 

Czy warto zwiedzić Słupsk?

Słupsk to kraina różnorodności, to zadbane zabytki i czysta przyroda. W okolicach miasta są ruchome wydmy w okolicach Łeby, tak zwane "pomorskie putynie".Nie mniejszą atrakcją są szlaki wodne, jak i zabytki hydrotechniki Ziemi Słupskiej. Miasto od kilku lat zaprasza na Jarmak Fryfitów. Jest to impreza odwołująca się do starych tradycjii targu Rybnego.Słupsk położony jest niedaleko morza, dlatego dla leniwych tez coś sie najdzie.